سفیدی چشم

چگونه سفیدی چشم را سفید و شفاف کنیم؟
1400/06/08 دوشنبه - 12:54

با توصیه های این بخش میتونید قسمت سفیدی چشم رو خیلی درخشان تر و سفیدتر کنید! با ما همراه باشید.

سفیدی چشم

چشم ها یکی از اعضای فوق العاده حساس بدن هستند که در معرض فشار و آسیب های زیادی قرار دارند. آلودگی محیط زیست، استفاده بیش از حد از موبایل و کامپیوتر، خوابیدن با آرایش، نور خورشید، عینک آفتابی غیر استاندارد، خواب ناکافی و ... همگی میتونن سلامتی و ظاهر چشم ها ور تحت تاثیر قرار دهند.

علاوه بر قسمت رنگی چشم که زیبایی فوق العاده ای رو برای چشم ها و چهره ایجاد میکنه، قسمت سفیدی چشم یا صلبیه هم نقش مهمی در زیباتر دیده شدن چشم ها داره. سفیدی چشم میتونه یکی از شاخص های مهم برای نشان دادن سلامت کلی شما باشه.

کدر شدن رنگ صلبیه چشم یا قسمت سفیدی چشم میتونه ظاهر خیلی خسته و کسل کننده ای رو براتون ایجاد کنه. اگر تمایل دارید سفیدی چشم رو به طور طبیعی سفیدتر و درخشان تر کنید پیشنهاد میکنیم از توصیه های این استفاده کنید تا چشم هایی درخشان تر و شفاف تر داشته باشید!

استفاده از قطره چشم مناسب

قطره چشم

برای اینکه خارش، قرمزی و سوزش چشم خیلی زود بهبود پیدا کنه بهتره که از یک قطره چشم مناسب مثل Innoxa Blue Drops استفاده کنید. این قطره چشم نه تنها باعث آرامش بخشیدن به چشم ها میشه بلکه فورا رنگ زرد و یا قرمزی چشم رو هم برطرف میکنه و باعث میشه تا سفیدی چشم خیلی سفیدتر و شفاف بشه.

با اینکه این محصول برای سفید شدن چشم موثر هست اما چشم پزشکان استفاده بیش از حد و بدون تجویز آن رو توصیه نمی کنند. زبرا ممکنه چشم ها بعد از استفاده از این قطره و با گذشت چند ساعت دوباره قرمز شوند. پس بهتره قبل از استفاده از این قطره چشم حتما با یک پزشک مشورت کنید.

نوشیدن مقدار زیادی مایعات

نوشیده آب

بهتره در طول روز مایعات سالم و مفیدی مثل چای سبز، قهوه، آب میوه تازه و آب بنوشید. از بین رفتن آب بدن میتونه تاثیرات منفی بر روی سفیدی چشم داشته باشه. اگر دوست دارید چشم های سفید و روشنی داشته باشید حتما به هیدراتاسیون بدن توجه کافی داشته باشید و نوشیدن مایعات رو در طول روز فراموش نکنید. نوشیدن مایعات میتونه در کاهش خستگی و قرمزی چشم هم موثر باشه. پس بهتره روزانه 8 تا 10 لیوان آب و مایعات بنوشید و شاهد تاثیرات مثبت این کار باشید.

خواب کافی

خواب

کمبود خوب نه تنها زیبایی چهره رو تحت تاثیر قرار میده بلکه باعث ایجاد سوزش و قرمزی چشم ها هم میشه. 7 تا 8 ساعت خواب باکیفیت شبانه نه تنها کمک میکنه بدن و پوست سالم تری داشته باشید بلکه باعث شاداب تر و زیباتر شدن چشم ها هم میشه.

علاوه بر این خواب ناکافی باعث اسپاسم چشم و یا پرش های غیر معمول چشم هم میشه که باعث ایجاد ناراحتی خواهند شد. پس بهتره در طول شبانه روز خواب کافی و باکیفیتی داشته باشید و تمام شرایط رو برای داشتن یک خواب خوب و عالی فراهم کنید.

روشن کرن پوست اطراف چشم

پوست اطراف چشم

اگر در اطراف چشم هایتان سیاهی و تیرگی ایجاد شده بهتره به فکر خرید یک کرم دور چشم عالی و باکیفیت باشید. این کرم باعث تغذیه رسانی به پوست نازک اطراف چشم میشه و سیاهی و تیرگی دور چشم رو تا حد زیادی از بین خواهد برد.

تیره بودن دور چشم میتونه زیبایی چشم ها رو هم تحت تاثیر قرار بده. بعد از روشن کردن پوست اطراف چشم، برای اینکه چشم هاتون درخشان تر و شفاف تر دیده شوند میتونید از سایه چشم سفید در گوشه داخلی چشم ها استفاده کنید.

استفاده از رژیم غذایی سالم و متعادل

رژیم غذایی مناسب

بهتره در برنامه غذایی خودتون انواع میوه ها و سبزیجات تازه و رنگارنگ رو هم بگنجونید. هویج، پرتقال، کدو تنبل، لیمو و ... حاوی ویتامین های ضروری و آنتی اکسیدان هایی هستند که برای چشم ها مفید و ضروری بوده و کمک میکنند تا چشم های سالم تر و زیباتری داشته باشید.

اگر احساس میکنید ویتامین و مواد معدنی کافی و مورد نیاز بدن رو از رژیم غذایی دریافت نمی کنید بهتره با مشورت پزشک از انواع مکمل های ویتامین و مواد معدنی استفاده کنید.

استفاده از خط چشم رنگی

مداد چشم

خط چشم آبی میتونه قرمزی و زردی سفیدی چشم رو تا حد زیادی خنثی کنه و باعث میشه تا سفیدی چشم ها سفیدتر و شفاف تر دیده شوند. پس اگر دوست دارید چشم هاتون کمی واضح تر و زیباتر شوند به جای استفاده از خط چشم مشکی، خط چشم های رنگی رو هم امتحان کنید و مطمئن باشید که زیبایی و درخشش فوق العاده ای رو برای چشم هاتون ایجاد خواهند کرد.

توجه بیشتر به مژه ها

مژه ها

مژه هاتون رو با استفاده از فرمژه و ریمل به سمت بالا حالت دهید. با این کار سفیدی چشم ها بهتر و شفاف تر دیده خواهند شد. علاوه بر این پیشنهاد میشه برای سفید تر دیده شدن سفیدی چشم ریمل هایی با رنگ ملایم تر از مشکی مثل قهوه ای یا سورمه ای رو هم امتحان کنید. این رنگ ها کمک میکنند تا چشم ها شاداب تر و شفاف تر از حالت عادی دیده شوند.

zibamoon


X
×